Доступність посилання

ТОП новини
16 Грудень 2018, Київ 12:11

Керрі: США не мали сумнівів у наявності в Ірану в минулому програми ядерної зброї


Джон Керрі на прес-конференції в Афінах, 4 грудня 2015 року

Державний секретар США Джон Керрі заявив, що Сполучені Штати ніколи не мали ніяких сумнівів у тому, що Іран здійснював певну роботу для створення ядерної зброї.

Зараз же, сказав Керрі, головне питання в тому, чи буде Тегеран дотримуватися угоди про його ядерну програму, досягненої в липні між Іраном і шістьма з провідних держав світу.

Але держсекретар відмовився коментувати дані нового звіту Міжнародного агентства з атомної енергії, за якими Іран здійснював дослідження з метою створити ядерну зброю до 2003 року, а деякі окремі роботи в цьому напрямку тривали до 2009-го.

Як сказав Керрі, перебуваючи у грецьких Афінах, нинішня ядерна угода з Іраном гарантує, що ніщо з того, що відбувалося в минулому, вже не зможе відбутися в майбутньому, і це головне.

У середу, 2 грудня, Міжнародне агентство з атомної енергії заявило, що, на його думку, Іран таки вів у минулому діяльність, пов’язану зі створенням ядерної зброї. Як мовиться у звіті МАГАТЕ, більша частина скоординованої діяльності в цьому напрямку тривала принаймні до кінця 2003 року, після чого окремі несистематичні кроки здійснювалися ще до 2009-го.

За даними звіту, ця діяльність, однак, не вийшла поза межі планування, теоретичних досліджень і найпростіших експериментів, які дали можливість досягти лише деяких технічних знань і можливостей.

Цей звіт завершує дослідження ядерної програми Ірану в минулому і є підставою для зняття міжнародних економічних санкцій, накладених проти Ірану через цю його суперечливу програму. Рада директорів МАГАТЕ має обговорити й затвердити цей звіт 15 грудня.

У липні Іран і шість із провідних держав світу досягли домовленості, що має на меті унеможливити ймовірну програму створення Іраном ядерної зброї наступними роками. За нею Тегеран погодився значно обмежити свою чинну ядерну програму, що, за його словами, має суто мирні цілі, а Захід у відповідь має поступово зняти санкції, накладені на Іран через цю програму.

Recommended

XS
SM
MD
LG