Доступність посилання

ТОП новини

Молдова знову закликала Росію вивести війська з Придністров’я


Наталія Ґерман, архівне фото
Наталія Ґерман, архівне фото

Міністр закордонних справ Молдови Наталія Ґерман закликала Росію вивести її війська з сепаратистського регіону Придністров’я.

Росія має виконати свої міжнародні зобов’язання, а також допомогти перетворити нинішню військову миротворчу операцію у Придністров’ї на цивільну місію з міжнародним мандатом, заявила вона, виступаючи на засіданні Ради міністрів Організації з безпеки і співпраці в Європі в сербському Белграді.

Міжнародні переговори про вирішення придністровського питання мають продовжитися, додала Ґерман.

Молдова за кожної можливості нагадує Росії про її зобов’язання і закликає Москву вивести свої війська з міжнародно визнаної частини держави.

Росія ще 1999 року зобов’язалася на саміті ОБСЄ у Стамбулі вивести свій військовий контингент із Придністров’я до 2002 року, але так і не зробила цього, а тепер заявляє, що і не виведе, бо міжнародна ситуація змінилася. Нині в регіоні перебуває близько 1500 російських військових, із них лише близько 400 числяться учасниками з російського боку миротворчої операції, що була започаткована відповідно до двосторонньої російсько-молдовської угоди.

Придністров’я, де базувалася 14-а армія Радянської армії СРСР, а потім Збройних сил Росії, ще в радянські часи, 1990 року, односторонньо проголосило «незалежність» від решти Молдови. Після війни 1992 року, в якій загинуло близько 1200 людей, Кишинів остаточно втратив контроль над цим регіоном країни; в цій війні на боці сепаратистів узяли участь окремі бійці й цілі підрозділи й частини російської армії зі своїм озброєнням і бойовою технікою.

Самопроголошеної «незалежності» Придністров’я не визнав ніхто у світі, хоча регіон має істотну підтримку Росії.

XS
SM
MD
LG