Доступність посилання

ТОП новини

У Росії заявляють про відмову США гарантувати виплату боргу Україною


(ілюстраційне фото)
(ілюстраційне фото)

У Міністерстві фінансів Росії заявляють, що з Вашингтон відмовляється надати гарантії щодо виплати боргу України.

«Попри відсутність офіційного звернення України до уряду Росії щодо реструктуризації суверенного боргу на 3 мільярди доларів, Росія сама зробила пропозицію про розстрочку погашення українського боргу на 3 роки (2016 – 2018 року) під гарантії США, ЄС чи першокласного міжнародного фінансового інституту», – заявили у російському Мінфіні у суботу, 5 грудня.

«Цього тижня ми отримали офіційну відмову від уряду США надати гарантії за зобов’язаннями України. Зважаючи на це, нам не залишається нічого іншого, окрім як подати до суду на Україну у разі невиконання позичальником своїх зобов’язань у повному обсязі до 20 грудня цього року, що означатиме суверенний дефолт України», – додали у російському фінансовому відомстві.

Упродовж осені Україна узгодила реструктуризацію своїх зобов’язань, включно зі списанням частини їх, із більшістю зі своїх приватних кредиторів – крім Росії.

Москва вимагає повного повернення 3 мільярдів доларів, наданих Києву у грудні 2013 року за результатами домовленостей тодішнього президента України Віктора Януковича з його російським колегою Володимиром Путіним. Граничний термін виплати цього боргу – 21 грудня.

Іще в середині листопада Путін оголосив пропозицію відкласти виплату цього боргу на наступні три роки по одному мільярду, але без списання його частини. Україна заявляє, що досі не отримала цієї пропозиції офіційно.

Росія вважає, що цей борг є суверенним боргом української держави. Україна наполягає, що це приватний борг колишньої української влади й відтак має бути реструктурований на загальних підставах. В МВФ наразі не висловлювали своїх оцінок статусу цього боргу.

За чинною політикою МВФ, кредити не можуть надаватися отримувачам, що мають несплачений офіційний борг. Але у фонді зазначають, що можуть змінити це правило; в такому разі Україна змогла б отримувати кредитування й далі без того, щоб МВФ мусив визначити статус її боргу Росії.

XS
SM
MD
LG