Доступність посилання

ТОП новини

Жодних доказів загибелі ватажка «Талібану» Мансура немає – президент Афганістану


Мулла Ахтар Мансур
Мулла Ахтар Мансур

Президент Афганістану Ашраф Гані заявив, що немає жодних доказів того, що лідер угруповання «Талібан» Мулла Ахтар Мансур загинув. Про це Гані заявив перед конференцією в Ісламабаді щодо можливості відновлення мирних переговорів з талібами.

Афганський лідер заявив, що не варто спекулювати на темі щодо долі Мансура.

Угруповання «Талібан» оприлюднило 6 грудня аудіоповідомлення від їхнього лідера Мулли Ахтара Мансура, щоб підтвердити, що той досі живий попри повідомлення про його загибель. Під час 16-хвилинної промови голос чоловіка, якого таліби називають Муллою Мунсуром, говорить, що повідомлення про його смерть розповсюдили, щоб створити розкол всередині «Талібану».

Повідомлення було розповсюджено за кілька днів після того, як з’явилися інформація про запеклі бої побіля пакистанського міста Кветта 1 грудня, у яких брали участь Мансур та кілька інших лідерів Пакистану. Кілька членів «Талібану», а також представники влади Афганістану та Пакистану повідомили, що Мансур був серйозно поранений і перебуває у шпиталі. За деякими повідомленнями, від отриманих поранень він помер.

2 листопада частина афганського «Талібану», яка відкололася через незгоду з обранням Мулли Ахтара Мансура лідером цього угрупування, заявила про обрання своїм очільником Муллу Мохаммад Расула Ахунда.

XS
SM
MD
LG