Доступність посилання

ТОП новини
16 Грудень 2018, Київ 06:29

Мінфін зменшує можливості для корупції, але генпрокурора собою не замінить – Яресько


Наталія Яресько

Міністр фінансів України Наталія Яресько заявляє, що упродовж року міністерство фінансів зменшило корупційні ризики у бюджетній сфері, в урядовій версії податкової реформи передбачені подальші кроки в цьому напрямку.

«Мінфін має пряму відповідальність за те, щоб зменшити корупцію в бюджеті. Ми не замінимо собою генпрокурора, але наша роль – зменшити можливості для корупції як при збирання податків, так і при використанні бюджетних коштів», – зауважила міністр.

За словами Яресько, міністерство фінансів обмежило лазівки для корупції в кількох напрямках.

«Ми запровадили систему електронного адміністрування податку на додану вартість, яке зменшило рівень корупції. Яким чином? Ми зменшили суб’єктивність системи. До цього в Україні надавалося багато накладних про фіктивну сплату ПДВ на суму близько мільярда гривень на рік. Це викликало проблеми: відшкодовували фіктивний податок, на відшкодування реального ПДВ бракувало ресурсу. Корупційну складову мало і визначення порядку відшкодування ПДВ. Нині ж одним з результатів електронного адміністрування стало зменшення заборгованості за ПДВ, яка до кінця року стане «майже нульовою», – прогнозує міністр.

Яресько: реформи Мінфіну припинили корупцію на суму понад мільярд доларів на рік
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:00 0:00

«Друге питання – так звані «олігархи». Ми мали з’ясувати, яким чином представники великого бізнесу уникають оподаткування в Україні. Зокрема – виводять податки в офшори. Ми запровадили трансфертне ціноутворення, і вдосконалюємо цей принцип. Він стимулює представників бізнесу залишати прибутки в Україні й сплачувати з них прозорі податки», – запевняє Яресько.

Водночас колишній президент Грузії, а нині керівник Одеської області Міхеїл Саакашвілі напередодні заявив, що український бюджет недоотримує понад п’ять мільярдів доларів.

Зі свого боку віце-президент США Джозеф Байден під час свого візиту до Києва зауважив, що корупція є найбільшою проблемою України. На його думку, «немає жодної демократичної країни у світі, у якій ракова пухлина корупції так процвітає».

Відповідно до останніх соціологічних опитувань, українці вважають корупцію найбільшою загрозою для національної безпеки.

Боротися з корупцією в Україні повинні три структури: Національне антикорупційне бюро, Спеціальна антикорупційна прокуратура і Національне агентство із запобігання корупції. Антикорупційне бюро почало працювати на початку грудня, наразі детективи бюро відкрили три кримінальні провадження. Національне агентство із запобігання корупції ще не створили.

Ваша думка

Показати коментарі

Recommended

XS
SM
MD
LG