Міністерство культури Росії попередило організаторів міжнародного фестивалю документального кіно «Артдокфест» про відповідальність за показ фільмів без прокатного посвідчення, повідомив президент «Артдокфесту» Віталій Манський в інтерв’ю «Новій газеті».
За його словами, у день відкриття фестивалю він отримав лист-попередження від російського Мінкульту, в якому організаторів попереджають про відповідальність. Режисер додав, що у програмі фестивалю дійсно є фільми російського виробництва, у яких немає прокатного посвідчення, але «воно їм і не потрібне, оскільки права на ці фільми продані латвійської компанії, а отже, за законом вважаються латвійськими».
Організатори фестивалю планували включити до позаконкурсної програми фільм-розслідування Фонду боротьби з корупцією (ФБК) про бізнес синів генерального прокурора Росії Юрія Чайки.
Віталій Манський пояснює таке рішення інтересом суспільства. «І ми не вважаємо, що маємо право бути осторонь від інтересів суспільства», – зазначив він.
Фонд боротьби з корупцією 1 грудня опублікував розслідування, автори якого звинувачують членів сім’ї генерального прокурора Росії Юрія Чайки й інших високопоставлених співробітників прокуратури в корупції і побудові бізнесу «на здирництві, відкатах і рейдерстві», а також у зв’язках зі злочинними угрупованнями.
У Кремлі заявляють, що розслідування Фонду боротьби з корупцією «не становить інтересу». Речник президента Росії Дмитро Пєсков пояснив це тим, що в розслідуванні не йдеться про самого генпрокурора Росії. Пєсков при цьому зазначив, що опублікована ФБК інформація «була доступна» для Кремля вже півроку тому і тоді теж «не викликала інтересу».