Доступність посилання

ТОП новини
26 Квітень 2019, Київ 18:53

Рада не подолала вето Порошенка на впровадження інституту громадського обвинувачення


(©Shutterstock)

Верховна Рада не змогла подолати вето президента і відправила на доопрацювання закон, який дозволяв громадянам фіксувати отримання хабара на аудіо- та відео пристрої. За це рішення проголосували 238 депутатів.

Закон передбачав впровадження інституту громадського обвинувачення, тобто можливість порушувати кримінальні провадження за ініціативи будь-яких фізичних чи юридичних осіб, яким стало відомо про факти корупції.

«Громадський обвинувач користується такими ж правами, як і слідчий, і прокурор, і стає повноправним учасником розслідувань кримінального провадження», – зазначав голова комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Андрій Кожем'якін.

У другому читанні закон був ухвалений парламентом ще у травні, втім президент України Петро Порошенко наклав на нього вето і повернув у Раду. На думку президента, пропонований закон суперечить низці конституційних гарантій прав і свобод людини.

«Необхідно також враховувати, що надання законом приватним особам права використовувати технічні засоби несе суттєві загрози національній безпеці України. Зокрема, це сприятиме більш вільного використання відповідних технічних засобів іноземними розвідками і дозволить їм використовувати їх під прикриттям збору інформації для громадського звинувачення», – апелював він у пропозиціях.

Цей закон передбачає, що громадським обвинувачем є будь-яка фізична або юридична особа, яка безпосередньо є потерпілою від кримінального правопорушення або якій стало відомо про його вчинення щодо інших осіб та яка подала слідчому, прокуророві заяву, повідомлення про вчинення кримінального правопорушення та заяву про проведення кримінального провадження у формі громадського обвинувачення.

Цей закон надає громадському обвинувачеві право використовувати спеціальні технічні засоби негласного отримання інформації, при цьому отримані в такий спосіб докази за будь-яких умов повинні визнаватися допустимими.

XS
SM
MD
LG