Доступність посилання

ТОП новини

Ходорковський: Путін здійснив переворот, в Росії неминуча революція


Журналісти на онлайн прес-конференції Михайла Ходорковського в офісі «Відкритої Росії» в Москві, 9 грудня 2015 року
Журналісти на онлайн прес-конференції Михайла Ходорковського в офісі «Відкритої Росії» в Москві, 9 грудня 2015 року

Засновник організації «Відкрита Росія», екс-глава ЮКОСа Михайло Ходорковський заявляє, що президент Володимир Путін здійснив в Росії антиконституційний переворот. Тепер, за його словами, країну очікує революція – для повернення до демократії і правової держави.

«Наша роль – зробити її хоча б відносно мирною», – сказав Ходорковський на онлайн прес-конференції, яка транслюється в офісі «Відкритої Росії» в Москві.

Напередодні Слідчий комітет Росії викликав колишнього співвласника нафтової компанії ЮКОС Михайла Ходорковського на допит у розслідуванні кримінальної справи про вбивство 1998 році мера сибірського міста Нефтеюганська Володимира Пєтухова. Про те, що повістка прийшла на адресу його батька, повідомив сам Ходорковський, який нині живе за кордоном. З’явитися на допит він має 11 грудня «як обвинувачений» у справі. Про статтю обвинувачення не повідомляється.

Координатор заснованої Ходорковським організації «Відкрита Росія» Володимир Кара-Мурза молодший підтвердив, що йдеться саме про розслідування вбивства мера сибірського міста наприкінці 90-х.

Михайло Ходорковський залишив Росію після того, як був помилуваний Володимиром Путіним в 2013 році після відбуття понад 10-річного ув’язнення «за фінансові зловживання». Ходорковський і його прихильники кажуть, що його ув’язнення було частиною кампанії Кремля з метою захоплення активів нафтової компанії і покаранням за підтримку опозиції в Росії. З-за кордону Ходорковський продовжив свою підтримку ліберальних опозиційних партій та рухів Росії.

XS
SM
MD
LG