Доступність посилання

ТОП новини
13 Грудень 2018, Київ 08:11

Завдяки ГПУ за рік вдалося повернути півмільярда корупційних коштів – Куценко


Владислав Куценко

За 2015 рік до держбюджету вдалося повернути 525 мільйонів гривень, які визнані судами корупційним коштами. Про це в ефірі Радіо Свобода розповів прокурор Генеральної прокуратури України Владислав Куценко.

«Лише за 2015 рік стан відшкодування збитків у кримінальних провадженнях, пов’язаних з корупцією… Сума встановлених збитків – 1,5 мільярда гривень, сума відшкодованих збитків – 525 мільйонів гривень. Накладено арештів на майно – 154 мільйонів гривень. Сума, на яку пред’явлено позови – 62 мільйони гривень», – сказав Куценко.

На його думку, цифри, які наводять громадські активісти, не відповідають дійсності.

«Була інформація, що деякі представники громадськості зазначають, що начебто лише 8 тисяч гривень на якихось там рахунках… Вони хай до кінця читають чинне законодавство. У нас кошти за результатами рішень суду є на семи різних кодах бюджетної класифікації. Це бухгалтерія. Вони розділяють на сім різних, скажімо так, рахунків, куди зараховуються відшкодовані 525 мільйонів гривень. Дійсно, на одному з рахунків перебувають 8 тисяч гривень, але на інших – 525 мільйонів гривень», – зазначив Куценко.

Керівник всеукраїнського Центру протидії корупції Дар’я Каленюк раніше повідомляла, що держбюджет України за перше півріччя цього року отримав лише понад 7,5 тисяч гривень так званих «корупційних активів», у той час як на банківських рахунках «заморожені» кілька мільйонів гривень «корупційних» грошей.

Тоді експерт Центру протидії корупції пов’язувала це із нездатністю правоохоронців ефективно шукати і повертати кошти, які здобуті корупційним шляхом.

Відповідно до останніх соціологічних опитувань, українці вважають корупцію найбільшою загрозою для національної безпеки.

Ваша думка

Показати коментарі

Recommended

XS
SM
MD
LG