Доступність посилання

27 Травень 2017, Київ 01:54
Новини | Події

Завдяки ГПУ за рік вдалося повернути півмільярда корупційних коштів – Куценко


Владислав Куценко

За 2015 рік до держбюджету вдалося повернути 525 мільйонів гривень, які визнані судами корупційним коштами. Про це в ефірі Радіо Свобода розповів прокурор Генеральної прокуратури України Владислав Куценко.

«Лише за 2015 рік стан відшкодування збитків у кримінальних провадженнях, пов’язаних з корупцією… Сума встановлених збитків – 1,5 мільярда гривень, сума відшкодованих збитків – 525 мільйонів гривень. Накладено арештів на майно – 154 мільйонів гривень. Сума, на яку пред’явлено позови – 62 мільйони гривень», – сказав Куценко.

На його думку, цифри, які наводять громадські активісти, не відповідають дійсності.

«Була інформація, що деякі представники громадськості зазначають, що начебто лише 8 тисяч гривень на якихось там рахунках… Вони хай до кінця читають чинне законодавство. У нас кошти за результатами рішень суду є на семи різних кодах бюджетної класифікації. Це бухгалтерія. Вони розділяють на сім різних, скажімо так, рахунків, куди зараховуються відшкодовані 525 мільйонів гривень. Дійсно, на одному з рахунків перебувають 8 тисяч гривень, але на інших – 525 мільйонів гривень», – зазначив Куценко.

Керівник всеукраїнського Центру протидії корупції Дар’я Каленюк раніше повідомляла, що держбюджет України за перше півріччя цього року отримав лише понад 7,5 тисяч гривень так званих «корупційних активів», у той час як на банківських рахунках «заморожені» кілька мільйонів гривень «корупційних» грошей.

Тоді експерт Центру протидії корупції пов’язувала це із нездатністю правоохоронців ефективно шукати і повертати кошти, які здобуті корупційним шляхом.

Відповідно до останніх соціологічних опитувань, українці вважають корупцію найбільшою загрозою для національної безпеки.

Ваша думка

Показати коментарі

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG