Доступність посилання

ТОП новини

Депутати передали на місця «найбільш масові послуги»


(©Shutterstock)
(©Shutterstock)

Верховна Рада України ухвалила у другому читанні законопроект «Щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування й оптимізації надання адміністративних послуг». За це рішення віддав свій голос 251 депутат.

Цим законопроектом пропонується віднести до повноважень органів місцевого самоврядування і місцевих державних адміністрацій надання адміністративних послуг, що мають найбільший попит серед жителів територіальних громад.

Так, органам місцевого самоврядування (виконавчому органу сільської, селищної або міської ради, сільському голові) надаються повноваження щодо реєстрації місця проживання і зняття з реєстрації місця проживання особи, ведення відповідного реєстру територіальної громади, що в результаті позбавить жителів необхідності збирати відповідні довідки про склад сім’ї та проживання, що необхідні при наданні соціальних та інших послуг.

Законопроектом також пропонується спростити процедуру отримання інформації з Державного земельного кадастру. При цьому, право на надання такої інформації матимуть посадові особи органів місцевого самоврядування, в тому числі і адміністратори центрів надання адміністративних послуг. Інформація з Державного земельного кадастру надаватиметься також в електронній формі, в першу чергу нотаріусам і державним реєстраторами речових прав, що дозволить забезпечити швидке й комплексне надання ними послуг.

Крім того, законопроектом переглядаються окремі процедури реєстрації місця проживання. У зв’язку з цим, скасовується необхідність отримання талону зняття з реєстрації, надається можливість відповідним посадовими особами виконавців послуг з управління (утримання) багатоквартирного будинку (гуртожитку), об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, житлово-будівельного кооперативу подавати заяви про реєстрацію місця проживання особи.

Верховна Рада України 31 серпня попередньо підтримала внесення змін до Конституції щодо децентралізації. Сам законопроект про децентралізацію, для ухвалення якого у другому читанні необхідно 300 голосів народних депутатів, передбачає, що джерелом влади повинні стати місцеві громади, які самі будуть збирати податки і розподіляти бюджети. Обласні та районні адміністрації ліквідують, держава ж буде представлена на місцях інститутом префектів.

XS
SM
MD
LG