Доступність посилання

ТОП новини

Абромавичус: уряд схвалив ринкові зарплати для керівників держкомпаній


Міністр економіки України Айварас Абромавичус
Міністр економіки України Айварас Абромавичус

Міністр економіки України Айварас Абромавичус повідомив, що уряд схвалив розроблений Мінекономрозвитку проект постанови про затвердження ринкових зарплат для керівників державних компаній.

«Держава як акціонер готова платити ринкові зарплати топ-менеджерам, але вони повинні будуть їх заробити. Вигідніше платити ринкові зарплати топ-менеджерам, аніж мати держкомпанії, де керівники отримують низьку зарплату, але працюють на інтереси олігархів або політиків. Ми бачимо позитивні зміни у держкомпаніях, куди прийшли фахівці з приватного сектору. Сподіваюсь, що тепер кадровими конкурсами в у держкомпаніях зацікавляться менеджери з приватного сектору», – повідомив Айварас Абромавичус у понеділок, 14 грудня.

За інформацією прес-служби уряду, компанії поділяються на 5 груп, залежно від розміру доходу, активів та кількості співробітників. Максимальна загальна річна винагорода керівників залежатиме від того, в яку із 5 груп потрапляють їхні компанії.

«У рамках нової системи оклад керівника становитиме 25% від загальної річної винагороди, а премія – до 75% від загальної річної винагороди», – мовиться у повідомленні уряду.

Раніше у понеділок повідомили, що Кабінет міністрів України підвищив посадовий оклад прем’єра на 25% з 1 грудня.

Підвищення стосується посадового окладу прем’єр-міністра, встановленого розпорядженням президента від 8 січня 1992 року в розмірі 20 мінімальних заробітних плат. Таким чином, оклад прем’єр-міністра підвищили до 34,45 тисячі гривень.

Крім того, оклад на 25% підвищили співробітникам Адміністрації президента, Державного управління справами, секретаріату Кабміну, помічникам-консультантам депутатів Верховної Ради, Уповноваженому з прав людини й співробітникам його секретаріату.

XS
SM
MD
LG