Доступність посилання

ТОП новини
20 Лютий 2019, Київ 20:03

Суд у Росії оштрафував журналіста через «непокору поліцейському»


Олександр Риклін

Тверський суд столиці Росії Москви оштрафував на тисячу рублів (близько 14 доларів) головного редактора сайту «Ежедневный журнал» Олександра Рикліна, визнавши його винним у «непокорі співробітникові поліції».

Як повідомляє кореспондент Радіо Свобода, згідно з протоколом, складеним щодо журналіста, 12 грудня в День конституції Росії він брав участь у неузгодженій акції, учасники якої перегородили дорогу, стояли з плакатами і заважали проходу людей. У документі наголошується, що при затриманні активісти чинили опір.

Сам Риклін назвав ці звинувачення брехнею, повідомляє інтернет видання «Каспаров.ру». «Нічого з того, що там написано, не було. Я не стояв із плакатом і не пручався. Мене затримали співробітники поліції і провели в автозак», – заявив Риклін.

На засіданні суду адвокати Рикліна наполягали на допиті свідків його затримання, а також поліцейських, які складали протокол. Однак суддя відхилила всі клопотання, заявивши, що для винесення рішення у цій справі досить одного протоколу, а свідки захисту в ньому не вказані.

12 грудня в Москві активісти провели серію одиночних пікетів на захист конституції Росії. Всього на акції були затримані 33 людини. Серед них був Риклін, проте згодом його відпустили. Повторно журналіст був затриманий 14 грудня. Минулу ніч він провів у відділенні поліції.

Recommended

XS
SM
MD
LG