Доступність посилання

22 Лютий 2019, Київ 18:23

ГПУ: більшість новопризначених керівників місцевих прокуратур – молоді фахівці


(©Shutterstock)

Більшість новопризначених керівників місцевих прокуратур – молоді фахівці, заявляє прокурор Генеральної прокуратури України Владислав Куценко.

«8,5% призначених до місцевих прокуратур – це люди до 30 років, ще 70% – від 30 до 40. Тобто переважна більшість – молоді фахівці. Вони лише почали працювати, тому, на мою думку, суспільство має дати їм кредит довіри», – сказав він.

Водночас Куценко не зміг назвати, скільки новопризначених районних прокурорів та їхніх заступників прийшли «не з системи», тобто раніше не працювали у органах прокуратури.

Він пояснив, що є статистика лише щодо тих, хто переміг у конкурсі в тому районі, в прокуратурі якого ніколи раніше не працював. Такі кандидати отримали 14 посад районних прокурорів та 20 посад заступників, свідчить статистика ГПУ.

Куценко зазначив, що за результатами відкритого конкурсу призначили 154 з 155 керівників місцевих прокуратур, і нині триває їхній другий робочий день.

За словами Куценка, проблеми з призначенням нового прокурора виникли лише в одному з районів Одеси, де нині тривають суди.

Загалом він оцінює результати оновлення прокуратури на місцях позитивно.

Напередодні генпрокурор Віктор Шокін призначив 154 керівників місцевих прокуратур, 15 грудня почали діяти 178 місцевих прокуратур, утворених на виконання закону України «Про прокуратуру» від 14 жовтня 2014 року.

У ГПУ нагадали, що для відбору кандидатів застосували конкурсну процедуру, було створено п’ять центрів, де працювали комісії з конкурсного відбору на заміщення посад керівників місцевих прокуратур. Зокрема, в Києві, Одесі, Харкові, Львові і Дніпропетровську.

XS
SM
MD
LG