Доступність посилання

ТОП новини
13 Листопад 2018, Київ 20:45

У США пропонують санкції проти азербайджанських посадовців


Кріс Сміт

У США запропонували законопроект щодо відмови у видачі американських віз азербайджанським високопосадовцям, причетним до порушення прав людини у цій країні.

Голова Гельсінської комісії США, республіканець від штату Нью-Джерсі Кріс Сміт, вніс цей документ на розгляд Палати представників у середу, 16 грудня. Законопроект називається «Азербайджанський демократичний акт».

«США більше не можуть залишатися сліпими щодо жахливого порушення прав людини в Азербайджані», – мовиться у заяві Сміта, опублікованій Гельсінською комісією.

Упродовж останнього часу посилися критика на адресу президента Азербайджану Ільхама Алієва щодо порушення прав людини.

10 вересня 2015 року Європарламент ухвалив резолюцію з рішучим засудженням «безпрецедентних репресій проти громадянського суспільства в Азербайджані» і з закликом негайно й безумовно звільнити журналістку Хадіджу Ісмаїлову і ще кількох азербайджанських правозахисників та юристів, що перебувають за ґратами.

Євродепутати закликали Європейську комісію і держави-члени ЄС дати «рішучу спільну відповідь на переслідування в Азербайджані» і розглянути можливість «санкцій і візових заборон щодо всіх політиків, чиновників і суддів, причетних до політичних переслідувань».

XS
SM
MD
LG