Доступність посилання

ТОП новини
13 Грудень 2018, Київ 02:22

Мінфін Росії: в України немає шансів перемогти в судовій суперечці щодо боргу перед Росією 


©Shutterstock

Україна не має шансів виграти суд проти Росії щодо виплати кредиту у три мільярди доларів. Про це повідомив заступник міністра фінансів Росії Сергій Сторчак, передає ТАСС.

«Коли факт неплатежу буде дуже легко встановлений англійським судом, це означає дуже швидку і конкретну процедуру ухвалення підсумкового рішення. У цьому сенсі у колег з України, як потенційних учасників судового процесу, шансів немає на те, щоб його виграти», – сказав Сторчак.

За словами Сторчака, Росія як і раніше, має намір подати в суд на Україну з питання невиплати боргу після 10-денного періоду з 20 грудня. Він додав, що фінансові претензії Росії до України – це 3 мільярди доларів «по тілу» боргу і 75 мільйонів процентних виплат за друге півріччя.

«Введення мораторію України не є для нас несподіванкою. Це не є для нас сюрпризом. Ми очікували таких дій і в силу тієї лінії поведінки, яку українська влада проводили останні півроку», – прокоментував заступник міністра фінансів Росії.

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк повідомив, що Україна з 20 грудня вводить мораторій на виплату боргу перед Росією на 3 мільярди доларів, який взяв екс-президентом Віктором Януковичем за два місяці до втечі. Днями цей борг МВФ визнав державним, а не комерційним. Голова українського уряду заявив, що Київ готовий до судової процедури з російською стороною. Розпорядженням Кабміну Міністерство юстиції може залучити юридичну компанію для захисту позицій України в судових розглядах з виплати 3 мільярдів доларів держборгу Росії в 2016-2017 роках.

Упродовж осені Україна узгодила реструктуризацію своїх зобов’язань, включно зі списанням частини їх, із більшістю зі своїх приватних кредиторів, крім Росії.

Ваша думка

Показати коментарі

Recommended

XS
SM
MD
LG