Доступність посилання

ТОП новини
26 Квітень 2019, Київ 06:53

Біля Кабміну активісти вимагали збільшити фінансування на ліки для тяжкохворих українців


Біля Кабміну активісти мітингували через фінансування ліків для тяжкохворих
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:08 0:00

Біля будівлі Кабінету міністрів України мітингували через недостатнє фінансування закупівлі ліків для тяжкохворих українців, яке передбачене у проекті держбюджету на 2016 рік.

Головною вимогою мітингувальників є забезпечення пацієнтів потрібним лікуванням та закладення у бюджет на 2016 рік кошти для лікування тяжкохворих українців, що розраховані МОЗ, а це 8,1 мільярда гривень.

Активісти тримали в руках плакати з написами гасла: «Я задихаюсь від такого бюджету», «Бюджет 2016 вбиває», «Президенте! Врятуйте дітей та пацієнтів!».

У проекті бюджету на наступний рік на закупівлю медикаментів для хворих на ВІЛ/СНІД, вірусні гепатити, туберкульоз, орфанні та онкологічні захворювання закладено всього 3,9 мільярди гривень.

За словами активістки Ольги Стефанишин, якщо затвердять бюджет у 4 мільярди гривень на ліки для важкохворих, то лише 48% пацієнтів переживуть 2016 рік.

«Ми хочемо добитись 100% фінансування програм лікування в Україні, складних захворювань. Чому? Це захворювання, які приводять людину до летального наслідку, і якщо їх не забезпечити ліками, то вони помруть. Це не застуди, не якісь прості захворювання. Це цукровий діабет, і очевидно, що без інсуліну людина помре. Це онкологія – без хіміотерапії люди вмирають. Це антиретровірусна терапія для ВІЛ позитивних людей», – розповів Радіо Свобода голова координаційної ради «Всеукраїнської мережі людей, що живуть із ВІЛ» Дмитро Шерембей.

До мітингувальників вийшов представник уряду.

«Інформація у секретаріаті буде опрацьована і відповідно Міністерство фінансів також залучиться до вирішення цього питання», – повідомив представник секретаріату Кабміну Михайло Шевченко.

У листопаді активісти вже протестували біля Міністерства фінансів України проти планованого скорочення бюджетних видатків на закупівлю ліків у 2016 році.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG