Доступність посилання

ТОП новини
15 Жовтень 2018, Київ 11:22

Комітет Ради пропонує перейменувати Кіровоград на Інгульськ – інститут нацпам’яті


(©Shutterstock)

Комітет Верховної Ради з питань державного будівництва та місцевого самоврядування підтримав перейменування 108 населених пунктів, а зокрема й перейменування Кіровограда на Інгульск, повідомляє прес-служба Українського інституту Національної пам’яті.

Наприкінці листопада правом обрати нову назву в рамках виконання законів про декомунізацію скористалися 13 міст України. Зокрема Кіровоград подав сім варіантів для зміни назви – Інгульськ, Златопіль, Ексампей, Єлисаветград, Кропивницький, Козацький, Благомир.

Загалом, за даними Українського інституту національної пам’яті, нові назви у зв’язку з дією закону має отримати 941 населений пункт. Серед сотень міст і сіл є також два обласні центри, які підпадають під дію закону – це Кіровоград і Дніпропетровськ.

Подати думку громад про перейменування, як зазначили в інституті, місцеві чиновники можуть до 21 грудня. Далі за процедурою на її підставі, а також на підставі рекомендацій Інституту національної пам’яті Верховна Рада ухвалить рішення про остаточне перейменування. Кінцевий термін для голосування депутатів – 21 лютого 2016 року.

Демонтаж усіх пам’ятників і меморіальних знаків, як і перейменування вулиць і міст повинні закінчитися в Україні до 21 травня 2016 року.

Ваша думка

Показати коментарі

Recommended

XS
SM
MD
LG