Доступність посилання

ТОП новини

Російські авіаудари у Сирії можуть становити воєнні злочини – правозахисники


Зруйнований будинок у сирійському місті Наеме, 22 грудня 2015 року
Зруйнований будинок у сирійському місті Наеме, 22 грудня 2015 року

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International заявляє, що у результаті російських авіаударів у Сирії загинули сотні цивільних і вони можуть розглядатися як воєнні злочини.

У звіті правозахисників, опублікованому 23 грудня, мовиться, що низку повітряних ударів російська авіація здійснила по житлових районах, атакуючи будинки, мечеті, людні базари та медичні установи.

У звіті наголошується, що ці атаки можуть бути розцінені як воєнні злочини. «Важливо, щоб це було незалежно і об’єктивно розслідувано», – наголошують правозахисники.

Міністерство оборони Росії відкидає звинувачення, заявляючи, що цей звіт є «кліше і брехнею».

Росія почала свою повітряну кампанію у Сирії 30 вересня, щоб допомогти сирійському президентові Башару аль-Асаду, союзникові Кремля.

Москва постійно заперечує, що її авіація вражає цивільні об’єкти, наголошуючи, що всіляко намагається уникнути бомбардування житлових районів. Російська сторона також заперечує використання у Сирії касетних бомб, заборонених у багатьох країнах світу.

Натомість Amnesty International заявляє про зібрані докази, включаючи фото і відео, з яких можна припустити, що Росія використовує некеровані бомби, включаючи касетні, у людних районах.

Через конфлікт у Сирії, який розпочався у березні 2011 року, загинули понад 250 тисяч людей, а мільйони змушені були залишити свої будинки.

XS
SM
MD
LG