Доступність посилання

ТОП новини
14 Грудень 2018, Київ 04:44

У Києві у Музеї шістдесятництва вшановують пам’ять В’ячеслава Чорновола


В’ячеслав Чорновіл

У київському Музеї шістдесятництва вшановують пам’ять політика й публіциста В’ячеслава Чорновола. У четвер, 24 грудня, засновнику «Народного Руху» мало б виповнитися 78 років.

Дисидент Василь Овсієнко, один із учасників заходу, пригадує: «В’ячеслав Чорновіл був надзвичайно уважною людиною та мав феноменальну пам’ять. Більшість усіляких протестних акцій ініціював саме він, за що начальник табору, де він сидів, назвав його «зеківським генералом». Саме Чорновіл придумав статус політв’язня і першим на нього став».

Перед початком вечора для гостей також провели екскурсію кабінетом-музеєм В’ячеслава Чорновола, розташованого на другому поверсі Музею шістдесятництва. Екскурсоводом у кабінеті-музеї працює племінник політика Богдан Плахотюк, син політв’язня Миколи Плахотнюка.

Раніше тут працювала сестра В’ячеслава Чорновола Валентина Чорновіл. Вона розповідає, що це – єдиний музей політика. Тим часом частину другого поверху Музею шістдесятництва, де можна було б розмістити продовження експозиції, міська влада планує віддати під театр, каже вона.

В’ячеслав Чорновіл загинув у березні 1999 року за нез’ясованих обставин. Прихильники політика вважають його загибель політичним вбивством.

Recommended

XS
SM
MD
LG