Доступність посилання

ТОП новини

Рівненські депутати просять Раду заборонити приватизацію церковних споруд


Ілюстраційне фото
Ілюстраційне фото

Депутати Рівненської обласної ради звернулися до Верховної Ради України із проханням заборонити приватизацію культових споруд церковними інституціями.

Рівненська обласна рада 25 грудня також ухвалила звернення до вірян православних церков і священнослужителів із закликом припинити протистояння на релігійному ґрунті, що триває навколо храму в селі Птича Дубенського району.

Депутати закликають священиків і журналістів «утриматися від маніпулювання фактами, введення в оману, провокацій та нагнітання ворожнечі» і показати приклад єднання. Вони нагадують, що своїми діями віряни дестабілізують ситуацію не лише на Рівненщині, а і в Україні.

Водночас депутати наголошують, що ситуацію навколо церкви Успіння Богородиці нагнітають приїжджі з інших областей. Вони закликали УПЦ (МП) припинити через церкву «пропагувати лінію Москви».

Депутати бачать шлях вирішення конфлікту за храм у будівництві нової церковної споруди, проте закликають вірян на час будівництва домовитися про почергові богослужіння, які мають стати «першим каменем у фундаменті примирення».

Представники Київського патріархату, які прибули сьогодні до сесійної зали Рівненської облради, домагалися від депутатів скасування рішення облвиконкому від 1991 року «про фактичну приватизацію культової споруди – Свято-Успенської церкви села Птича».

Конфлікт за церкву в селі Птича Дубенського району триває понад рік, відколи переважна більшість жителів села проголосувала за перехід під омофор Київського патріархату. Причиною відходу від УПЦ (МП) люди називали поведінку священика, який пошановував російського патріарха Кирила і молився за мобілізованих в АТО як за подорожніх, а не як за військових.

Упродовж року тривали суди. УПЦ (МП) виграла апеляційний суд у суперечці за приміщення, оскільки в статуті релігійної громади вказано, що в разі ліквідації громади споруда церкви залишається єпархії. Люди кажуть, що не знали про цей пункт статуту.

XS
SM
MD
LG