Доступність посилання

ТОП новини

Прем’єр Іраку відвідав визволене від ісламістів місто Рамаді


Бійці іракського елітного протитерористичного підрозділу тримають догори дригом зірваний у Рамаді прапор «Ісламської держави», 28 грудня 2015 року
Бійці іракського елітного протитерористичного підрозділу тримають догори дригом зірваний у Рамаді прапор «Ісламської держави», 28 грудня 2015 року

Прем’єр-міністр Іраку Хайдар аль-Абаді прибув до міста Рамаді, значною мірою визволеного від бойовиків екстремістського угруповання «Ісламська держава», повідомило державне телебачення Іраку.

Один із чільних іракських командувачів, бригадний генерал Ахмед аль-Белаві підтвердив агентству Associated Press, що прем’єр перебуває в Рамаді й почав відвідини з зустрічей із посадовцями силових структур і керівництва провінції Анбар, центром якої є місто.

У понеділок, 28 грудня, іракські сили за підтримки повітряних ударів міжнародної коаліції під проводом США вибили бойовиків «Ісламської держави» з центру Рамаді і встановили прапор Іраку над комплексом адміністративних будівель. Але, за повідомленнями, в різних частинах міста ще лишаються окремі осередки спротиву ісламістів.

Угруповання «Ісламська держава» захопило Рамаді у травні, що стало значною невдачею для іракських сил і для зусиль коаліції проти ісламістів.

Це угруповання ще 2014 року захопило значні території в Іраку, а також у Сирії, але після захоплення Рамаді протягом останніх місяців практично не мали значних територіальних здобутків. Останнім часом коаліція й місцеві іракські та сирійські сили посилюють тиск на ісламістів із цього угруповання.

XS
SM
MD
LG