Доступність посилання

ТОП новини

У Криму закрилася дитяча українська театральна студія


У Криму закрилася дитяча українська театральна студія «Світанок», створена 22 роки тому. Як пояснив один із засновників студії Олександр Польченко, причина – репресії та тиск з боку керівництва Кримського палацу дитячої та юнацької творчості.

Польченко розповів, що 19 грудня з нагоди святкування дня пам’яті святого Миколи Чудотворця в актовому залі Палацу дитячої та юнацької творчості в Сімферополі відбулася театральна вистава «Пісня Амазонки» за мотивами однойменної збірки оповідань кримського письменника Віктора Стуса. Постановка українською мовою оповідає про боротьбу жінок-воїнів за свободу, незалежність рідного краю, а також проти зла. За словами Польченка, вистава спровокувала тиск на студію.

Олександр Польченко
Олександр Польченко

У дівчинці в золотій сукні з короною на голові, яка за сценарієм виконувала роль сонечка як образ ранку, керівництво побачило «символ Америки – пам’ятник Свободи».

«Вони обурилися: що за пропаганду американських цінностей на святі влаштували? Навіщо на сцені були китайці – діти у маскарадному костюмі? Чому у виставі оголені діти, які грають Амазонок, – розповів Польченко. –Крім цього, вишиванки і сценарій українською мовою вони назвали «махровим націоналізмом».

Він також розповів, що протягом останнього року на керівника студії Аллу Петрову постійно чинився тиск з боку керівництва – влаштовували різні перевірки, чіплялися до роботи з кожного приводу, ображали, погрожували, намагалися знизити зарплату.

«Зараз з’явився черговий привід, щоб провести зачистку того, що пов’язано з українським. Рано чи пізно це сталося б», – зазначив Польченко.

За його словами, Петрова прийняла рішення покинути Палац дитячої та юнацької творчості.

Зв’язатися з Аллою Петровою наразі не вдалося.

У «міністерстві освіти» Криму немає інформації про ситуацію навколо студії «Світанок».

Активіст Українського культурного центру в Криму Вельдар Шукурджієв вважає подію навколо україномовної студії «черговим витком репресій щодо того, що може хоч віддалено нагадувати минуле,того, що пов’язувало з Україною».

Крим анексований Росією на початку року 2014 року. У новій, російській «конституції Криму» державними є три мови – російська, українська і кримськотатарська. У той же часв школах значно скоротили години на вивчення української та кримськотатарської мов.

XS
SM
MD
LG