Доступність посилання

ТОП новини

Правозахисники: понад 2,3 тисячі людей загинули в Сирії через авіаудари Росії


Сирійські рятувальники розбирають завали в Ідлібі після ймовірних російських авіаударів, 21 грудня 2015 року
Сирійські рятувальники розбирають завали в Ідлібі після ймовірних російських авіаударів, 21 грудня 2015 року

Внаслідок трьох місяців російських авіаударів у Сирії загинула 2 371 людина, заявляє Сирійське бюро спостереження за правами людини, що працює у Великій Британії.

За даними правозахисників, третина жертв – цивільні, зокрема, 180 дітей.

США учора висловили «дуже глибоке» занепокоєння тим, що після вступу Росії у війну в Сирії там гине дедалі більше цивільних. Як заявив речник Державного департаменту Марк Тонер, неурядові організації подають «надзвичайно тривожні» звіти про те, що російські повітряні удари вбили в Сирії сотні цивільних людей, серед них працівників рятувальних служб, і зруйнували цивільні об’єкти – лікарні, школи чи ринки. Такі дії Росії перешкоджають мирному врегулюванню в Сирії, заявив представник Держдепартаменту США.

Минулого тижня міжнародна правозахисна організація Amnesty International заявила, що в результаті російських авіаударів у Сирії загинули сотні цивільних, і вони можуть розглядатися як воєнні злочини. Правозахисники також звинуватили Росію в застосуванні некерованих авіабомб у густонаселених районах і касетних боєприпасів. Міністерство оборони Росії відкинуло звинувачення, заявивши, що цей звіт є «кліше і брехнею».

Росія втрутилася у громадянську війну в Сирії на боці режиму президента Башара аль-Асада наприкінці вересня під приводом боротьби проти екстремістського угруповання «Ісламська держава». Але більшість своїх ударів Москва завдає не проти «Ісламської держави», а проти інших супротивників сирійського режиму, про що свідчать регулярно оприлюднювані матеріали самого Міністерства оборони Росії, а також численні повідомлення з Сирії.

XS
SM
MD
LG