Доступність посилання

ТОП новини

У Британії довічно ув’язнили подружжя за підготовку теракту


У Великій Британії засудили до довічного ув’язнення подружжя, яке визнали винним у плануванні терористичних актів у Лондоні.

Як вирішив Центральний кримінальний суд Лондона, при цьому 25-річний Мохаммед Рехман отримає право просити про перегляд покарання через 27 років, а його дружина, 24-річна Сана Ахмед Хан, – через 25 років.

У вівторок, 29 грудня, журі присяжних визнало обох винними. Подружжя не визнало своєї вини.

За даними прокуратури, на момент затримання 28 травня Рехманові лишалося кілька днів роботи, щоб завершити вибуховий пристрій, здатний спричинити масові жертви.

Рехман нагромаджував значні кількості хімікатів і навіть здійснив випробувальний вибух невеликого пробного пристрою на задньому дворі свого будинку, заявила сторона обвинувачення.

За її даними, дружина Рехмана допомагала йому, оплачуючи купівлю хімікатів в інтернеті.

Мохаммед Рехман також діяв у твітері під іменем Silent Bomber і запитував там у своїх послідовників поради, яку ціль обрати для вибуху. Серед його пропозицій були лондонське метро чи торговельний центр.

Як заявило обвинувачення, Рехман планував здійснити напад 7 липня – на десяті роковини терактів на об’єктах лондонського міського транспорту 2005 року. Внаслідок тих нападів, які скоїли британці-мусульмани, загинули 52 цивільні особи і сотні були поранені.

XS
SM
MD
LG