Доступність посилання

ТОП новини
22 Травень 2019, Київ 10:27

ЄС запевнив Україну в підтримці у протистоянні з Росією навколо вільної торгівлі – видання


Сесілія Мальмстрем, архівне фото

Видання «Європейська правда» повідомляє, що єврокомісар із питань торгівлі Сесілія Мальмстрем підтвердила підтримку з боку Європейського союзу Україні в її протистоянні з Росією навколо зон вільної торгівлі.

Євросоюз також буде готовий продовжити підтримувати втілення поглибленої і всеосяжної зони вільної торгівлі між ЄС і Україною та пов’язаний із цим процес реформ, мовиться в її листі на імена міністрів економіки і закордонних справ України Айвараса Абромавичуса і Павла Клімкіна, який наводить видання.

При цьому єврокомісар наголосила, що в разі, якщо Росія зупинить чинність зони вільної торгівлі в межах СНД стосовно України, як і планувала Москва, досягти узгодженого рішення чи взагалі продовжувати тристоронні переговори про це буде неможливо.

За її словами, вона вважає неприйнятними і неконструктивними вимоги, які лунали від російської сторони під час тристоронньої міністерської зустрічі 21 грудня.

Із публікації не ясно, коли був написаний цей лист.

Від 1 січня 2016 року набули чинності умови зони вільної торгівлі між Україною і ЄС, передбачені угодою про асоціацію між ними. Запровадження цієї зони вільної торгівлі між Україною і ЄС викликало заперечення Росії, яка заявила, що це становить загрозу її економіці. З цього приводу між Україною, ЄС і Росією тривав тристоронній діалог, але він не задовольнив широких вимог Москви, що були неприйнятні для Брюсселя й Києва. Відтак Росія односторонньо вирішила припинити стосовно України чинність договору про зону вільної торгівлі в межах СНД з 1 січня. Україна у відповідь була змушена ухвалити щодо Росії аналогічне рішення.

XS
SM
MD
LG