Доступність посилання

ТОП новини
15 Жовтень 2018, Київ 13:55

Коаліція на чолі з Саудівською Аравією оголосила про завершення перемир'я у Ємені


Фото ілюстративне

Командування коаліції на чолі з Саудівською Аравією, що протистоїть повстанцям руху Хуті в Ємені, оголосило у суботу про припинення перемир'я, оголошеного минулого місяця.

«Керівництво коаліції оголошує про завершення перемир'я в Ємені, починаючи з 14:00 суботи», – йдеться у заяві, оприлюдненій державними ЗМІ Саудівської Аравії.

Повідомляється, що режим припинення вогню закінчився через тривалі напади з боку повстанців, в тому числі з використанням балістичних ракет і артилерійських обстрілів.

Про припинення вогню було оголошено 15 грудня, але відтоді фіксувались порушення з боку обох сторін.

Останні 9 місяців у Ємені тривають бої між проурядовими військовими і шиїтськими повстанцями руху Хуті, в результаті чого загинуло майже 6 тисяч людей.

Військова коаліція з основному арабських країн Перської затоки почала бомбити Хуті у березні, щоб спробувати відновити при владі уряд президента Ємену Абд-Раббу Мансура Хаді.

Наприкінці грудня у Швейцарії завершилися мирні переговори між ворогуючими проурядовими військовими і шиїтськими повстанцями. Обидві сторони домовилися зустрітися ще раз 14 січня.

Recommended

XS
SM
MD
LG