Доступність посилання

ТОП новини

Росія повністю припинила транзит українських товарів – Мінекономрозвитку


©Shutterstock
©Shutterstock

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України заявляє, що станом на 4 січня Росія повністю зупинила транзит товарів з України через свою територію.

«Ця заборона Росію є непрозорою, невиправданою і має дискримінаційний характер. Таким чином, росіяни порушили свої зобов’язання, зокрема, узяті в рамках Світової організації торгівлі та Договору про зону вільної торгівлі (в межах СНД – ред.) від 18 жовтня 2011 року», – мовиться в повідомленні міністерства.

1 січня президент Росії Володимир Путін підписав указ, який регламентує транзитні вантажні перевезення з України в Казахстан через територію Росії. Згідно з документом, перевезення можуть здійснюватися тільки з території Білорусі і тільки при використанні перевізником засобів ідентифікації, у тому числі на основі навігаційної системи ГЛОНАСС.

В указі зазначалося, що ці заходи ухвалені у зв’язку із припиненням роботи зони вільної торгівлі між Росією й Україною, вони будуть діяти до 1 липня 2016 року.

Росія заявила, що з 1 січня 2016 року скасовує режим вільної торгівлі щодо України. Такі заходи пов’язані зі вступом у дію положень Угоди про асоціацію між Україною і Європейським союзом про зону вільної торгівлі між ними, проти якої виступала Москва.

Україна у відповідь «дзеркально» запроваджує проти Росії перехід на стягування мит на імпортовані російські товари, так само вилучаючи їх із режиму вільної торгівлі в СНД.

XS
SM
MD
LG