Доступність посилання

ТОП новини
23 Січень 2019, Київ 22:43

Розрив зв’язків з Іраном не приховає «злочинів» Саудівської Аравії – Роугані


Президент Ірану Хасан Роугані

Президент Ірану Хасан Роугані заявляє, що Саудівська Аравія не може приховати «свій злочин» щодо страти відомого шиїтського проповідника розривом зв’язків з Тегераном.

«Влада Саудівської Аравії вдалася до дій, які дивують, розірвавши дипломатичні зв’язки з Ісламською Республікою Іран, щоб приховати свої злочини», – сказав Роугані у заяві, розміщеній на його сайті 5 січня.

«Безсумнівно, що такі дії не можуть приховати великого злочину», – наголосив Хасан Роугані.

3 січня Саудівська Аравія розірвала дипломатичні відносини з Іраном. Далі це зробили Бахрейн і Судан. Керівництво Об’єднаних Арабських Еміратів оголосило про зниження рівня контактів з Іраном.

4 січня Рада безпеки ООН розкритикувала напади на дипломатичні місії Саудівської Аравії в Ірані. В ООН закликали владу Ірану захистити дипломатів і їхнє майно, а також дотримуватися взятих на себе міжнародних зобов’язань.

Відносини між Тегераном і Ер-Ріядом загострилися після страти у Саудівській Аравії 2 січня шиїтського проповідника Німра ан-Німра і ще 46 людей, звинувачених у тероризмі.

В Ірані обурені стратою ан-Німра демонстранти атакували посольство Саудівської Аравії у Тегерані і консульство цієї країни у Мешхеді.

XS
SM
MD
LG