Доступність посилання

ТОП новини
19 Квітень 2019, Київ 15:41

Посольство України у США висловило компанії Coca-Cola занепокоєння через мапу з «російським Кримом»


Посольство України у США повідомило, що довело занепокоєння до компанії Coca-Cola у зв’язку з появою в засобах інформації повідомлень про публікацію в одній із соціальних мереж російським представництвом компанії карти Росії з окупованим Кримом.

Із цим же питанням посольство звернулося і до Державного департаменту США, мовиться в повідомленні.

Посольство наголосило, що дії компанії Coca-Cola прямо суперечать офіційній позиції Сполучених Штатів Америки щодо незаконної окупації Криму, який є невід’ємною частиною України, і закликало компанію невідкладно виправити помилку, повідомив його прес-центр.

Тим часом дещо раніше у вівторок, 5 січня, українське представництво компанії Coca-Cola перепросило за «непорозуміння» через публікацію мапи Росії, на якій Крим був зображений під виглядом частини території цієї країни. Як мовилося в офіційному коментарі компанії, надісланому виданню «Українська правда», вона вирішила видалити цю публікацію, хоча заявила, що, «як задумувалось, картинка не претендувала на географічну точність», але «була сприйнята інакше і викликала дискусію».

Уранці у вівторок, 5 січня, російське представництво компанії Coca-Cola принесло на своїй сторінці в російській соцмережі «ВКонтакте» вибачення за публікацію попередніми днями мапи Росії, на якій були відсутні деякі частини цієї країни, зокрема, Калінінградська область і Курильські острови, але також не було й окупованого Криму. «Ми приносимо щирі вибачення за ситуацію, що склалася. Карта виправлена! Сподіваємося на ваше розуміння», – написала компанія під «виправленою» мапою, на якій вже не тільки позначили ті частини Росії, яких бракувало спершу, але й додали до Росії Кримський півострів.

Це викликало хвилю обурення серед українських користувачів соцмереж, багато з яких закликали бойкотувати продукцію компанії Coca-Cola. Після того, як навколо цього спалахнув скандал, Coca-Cola взагалі зняла цю мапу зі своєї сторінки в російській соцмережі «ВКонтакте», де вона була поширена. Відтак уже російські читачі, раді з окупації Криму, стали висловлювати обурення тим, що компанія дослухалася позиції української сторони, й дехто став закликати бойкотувати продукцію компанії в Росії.

На мапах України, які публікує українське представництво компанії Coca-Cola в соцмережі «ВКонтакте», Крим зображений, але тільки наполовину.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG