Доступність посилання

ТОП новини
17 Грудень 2018, Київ 14:56

У Нікополі хочуть «декомунізувати» 72 вулиці, частину планують назвати на честь козаків


(@Shutterstock)

У Нікополі на Дніпропетровщині стартувала кампанія перейменування вулиць, до 19 січня в місті триватиме збір пропозицій щодо нових назв від жителів, повідомили в Нікопольській міській раді.

За повідомленням міськради, робоча група з питань топоніміки вже визначилась з об’єктами, які потребують перейменування, і запропонувала свої назви для них.

За оприлюдненими даними, загалом це 72 вулиці та провулки.

Чимало з них пропонують перейменувати на честь гетьманів та козаків (жителі Нікополя вважають своє місто «столицею» козацтва, адже на території регіону свого часу було п’ять Запорозьких Січей).

Нові назви вулиць, запропоновані робочою групою, зокрема, такі: Козака Байди, Козака Гонти, Пилипа Орлика, Івана Мазепи, Гетьмана Виговського, Гетьманська, Отаманська, Козацька.

Вулицю Власа Чубаря, одного з радянських діячів, визнаних організаторами Голодомору, мають намір перейменувати у вулицю Бориса Мозолевського, українського археолога, відомого відкривача золотої скіфської пекторалі.

У квітні 2015 року Верховна Рада України ухвалила закон про засудження комуністичного й нацистського тоталітарних режимів, у травні його підписав президент Петро Порошенко. За законом, зокрема, перейменуванню підлягають обласні центри Кіровоград та Дніпропетровськ.

Recommended

XS
SM
MD
LG