Доступність посилання

30 Травень 2017, Київ 00:30
Новини | Події

Яценюк: якщо температура в оселі менше ніж 12 градусів, громадяни не повинні оплачувати рахунок


Арсеній Яценюк

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк заявляє, що у випадку, якщо температура у помешканні не перевищує 12 градусів за Цельсієм, громадяни не повинні оплачувати рахунок.

Також, за його словами, за кожен градус нижчої температури рахунок за житлово-комунальну послугу мають зменшити на 5%.

«Якщо в вашій квартирі температура не 18 градусів, а 16 градусів, то це означає, що рахунок за житлово-комунальні послуги за цей період повинен бути зменшений на 10%. В тому випадку, якщо температура в вашій оселі 12 градусів, то ви взагалі не повинні оплачувати цей рахунок. Але для цього так само зробіть акт, передайте його до підприємства теплокомуненерго. І це підприємство зобов’язане, я підкреслюю, зобов’язане здійснити перерахунок того рахунку, який виставлений у вашу квартиру», – сказав він у програмі «10 хвилин із прем’єр-міністром».

Яценюк повідомив, що існує механізм перерахунку тарифу: якщо в квартирі температура нижче ніж 18 градусів тепла, потрібно зателефонувати в теплокомуненерго, з яким укладено договір, або в ЖЕК чи ОСББ і запросити комісію, яка повинна прибути протягом 72 годин для того, щоб скласти акт про температуру в помешканні.

У листопаді минулого року прем’єр заявляв, що в уряді працює робоча група, яка розробляє механізм прив’язки рахунків за опалення до температури зовнішнього повітря.

Із 1 квітня мінімальний тариф на газ для населення підвищений в 3,3 рази, до 3600 гривень за тисячу кубометрів. Така ціна діє на обсяг до 200 кубічних метрів на місяць і лише в опалювальний сезон (із 1 жовтня до 30 квітня). Обсяг понад 200 кубометрів на місяць, а також спожитий не в опалювальний сезон газ буде оплачуватися за ціною, майже вдвічі вищою.

Для тих, хто не може самостійно оплатити комунальні послуги, уряд пропонує оформлення субсидій.

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG