Доступність посилання

ТОП новини

У Росії «Меморіал» визнав фігуранта «Болотної справи» Бученкова політв’язнем


Дмитро Бученков
Дмитро Бученков

Правозахисний центр «Меморіал» визнав Дмитра Бученкова, обвинуваченого у так званій «Болотній справі», політв’язнем. Текст заяви опублікований на офіційному сайті центру.

На думку правозахисників, запобіжний захід для Бученкова обраний необґрунтовано і з порушенням прав підозрюваного, оскільки судове засідання проходило без повідомлення його адвоката. Також в «Меморіалі» наголосили, що звинувачення на адресу активіста ґрунтуються на нечітких фотографіях трирічної давності, а на нього самого чинився тиск.

Дмитро Бученков був затриманий 2 грудня 2015 року. Наступного дня Басманний суд помістив його під арешт до 2 лютого 2016 року за звинуваченням в участі в масових заворушеннях і застосуванні насильства проти співробітників поліції на Болотній площі 6 травня 2012 року. Бученков свою провину заперечує. Рідні та очевидці кажуть, що його взагалі не було в той день на площі.

«Болотна справа» була порушена в 2012 році після того, як акція «Марш мільйонів» завершилася, як заявило слідство, масовими заворушеннями. Зараз у справі 34 фігуранти. Термін давності у цій справі закінчується у 2022 році. Правозахисники вважають «Болотну справу» політично мотивованою, а її фігурантів – політв’язнями.

XS
SM
MD
LG