Доступність посилання

ТОП новини

На Львівщині понад 100 шахтарів перекрили дорогу


Ілюстративне фото
Ілюстративне фото

На Львівщині у Червонограді понад сто шахтарів шахти «Степова» державного підприємства «Львіввугілля» безперервно ходять на пішохідному переході, таким чином, не пропускаючи транспорт. В обидва напрямки утворилась велика колона з машин і автобусів.

Голова Незалежної профспілки гірників шахти «Степова» Віталій Оніжук заявив у коментарі Радіо Свобода, що головна вимога шахтарів – це виплата заборгованості з зарплати за листопад (це більше половини) і зарплату за грудень в повному обсязі, 12 січня гірникипланують продовжити протест.

На сьогодні страйкують шахтарі лише шахти «Степова», які розпочали протест 2 січня. Гірники інших шести шахт працюють.

Причиною заборгованості зарплати шахтарям стало те, що у 2015 році не було передбачено державної підтримки на вугільну галузь. За словами народного депутата Михайла Бондара (фракція «Народний фронт»), представника комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки, у бюджеті 2016 року передбачено 500 мільйонів гривень на погашення заборгованості з зарплати за минулий рік.

Генеральний директор Державного підприємства «Львіввугілля» Андрій Дяченко в коментарі Радіо Свобода сказав, що у найближчі дні гірникам виплатять усю зарплату за листопад і за грудень – після 20 січня. Про це повідомили шахтарям ще 5 січня.

XS
SM
MD
LG