Доступність посилання

ТОП новини

Порошенко наголошує на необхідності визначення термінів виконання Мінських угод


Петро Порошенко (©Shutterstock)
Петро Порошенко (©Shutterstock)

Президент України Петро Порошенко наголошує на необхідності визначення конкретних термінів виконання пунктів Мінських угод.

«Чітко наголошуємо, що всі пункти Мінська мають бути виконані. У зв’язку зі зривом Росією виконання своєї частини зобов’язань ми твердо ставимо питання про те, щоб у 2016 році прив’язати всі кроки, які передбачені Мінськими угодами, до конкретної дати», – наголосив він під час поїздки до Тернопільщини.

За його словами, саме цьому питанню будуть присвячені переговори у «нормандському форматі».

Наприкінці минулого року лідери країн «нормандської четвірки» провели переговори у телефонному режимі і домовились подовжити дію Мінських угод на 2016 рік. Тоді також домовилися про зустріч міністрів закордонних справ країн «нормандського формату» наприкінці січня-початку лютого.

Крім того, як тоді повідомляли прес-служби президента Франції Франсуа Олланда і канцлера Німеччини Анґели Меркель під час розмови лідери країн «нормандської четвірки» вирішили просити робочу підгрупу з політичних питань Тристоронньої контактної групи розробити проект закону про вибори в окупованій частині Донбасу.

Захід і Україна звинувачують Москву в підтримці проросійських бойовиків на Донбасі, Москва ці звинувачення відкидає.

Також Москва заявляє, що не має ніяких зобов’язань за Мінськими угодами, бо підписувала їх не як учасник, а як «гарант», і не має наміру виконувати ці домовленості.

XS
SM
MD
LG