Доступність посилання

ТОП новини
24 Січень 2019, Київ 07:00

Назарбаєв висловився за недопущення дискримінації в торгівлі з Україною – прес-служба Порошенка


Петро Порошенко і Нурсултан Назарбаєв, архівне фото

Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв висловився за недопущення дискримінації в торгівлі з Україною. Про це він заявив під час телефонної розмови з президентом України Петром Порошенком.

Як повідомляє прес-служба Порошенка, казахстанська сторона підтвердила свою налаштованість на виконання чинних двосторонніх і багатосторонніх угод з Україною з метою недопущення будь-яких дискримінаційних заходів в українсько-казахстанській торгівлі.

Також у прес-службі повідомляють, що співрозмовники обговорили ситуацію, яка склалася у зв’язку з російським ембарго на українську продукцію і заборону на транзит.

«Порошенко наголосив, що такі дії Росії порушують Віденську конвенцію щодо права міжнародних договорів, а також відповідні правила і норми СОТ. З огляду на це глави держав обговорили можливості налагодження транзиту українських товарів з метою протидії негативному впливу дій Росії на товарообіг між Україною і Казахстаном, а також країнами Азії», – зазначається в повідомленні.

Водночас, як повідомляє прес-служба Назарбаєва, сторони обговорили актуальні питання та перспективи двосторонньої співпраці «в нових умовах використання альтернативних шляхів торгівлі», також президент Казахстану закликав до компромісу у вирішенні конфлікту і зменшенню напруженості між Україною і Росією.

Із 1 січня 2016 року Росія зупинила щодо України дію договору про зону вільної торгівлі СНД, що означає, що на імпортовану українську продукцію Росія застосовуватиме ввізні мита. Цей крок Кремля став реакцією на набрання чинності умовами зони вільної торгівлі між Україною і Європейським союзом.

Також із 1 січня Росія запровадила заборону на ввезення з України сільгосппродукції та продовольства. Ця заборона накладена у відповідь на приєднання України до міжнародних санкцій проти Росії. Водночас російський президент Володимир Путін підписав указ про часткове відновлення дії договору про зону вільної торгівлі з Україною в частині мита на експорт природного газу.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG