Доступність посилання

ТОП новини

Росія відмовилася видати Україні Хайсера Джемілєва – адвокат


Хайсер Джемілєв
Хайсер Джемілєв

Адвокат засудженого в Росії Хайсера Джемілєва Микола Полозов повідомив про те, що Росія відмовилася видати Україні його підзахисного за повторним екстрадиційним запитом. Про це Полозов написав у своєму twitter.

«Росія відмовилася видати Україні мого підзахисного Хайсера Джемілєва за повторним екстрадиційним запитом. Тепер чекаємо на суд щодо УДО (умовно-дострокового звільнення – ред.)», – написав Полозов.

Клопотання про умовно-дострокове звільнення Хайсера Джемілєва подали в Радянський районний суд Астрахані в середині грудня 2015 року.

Верховний суд Російської Федерації скоротив на півтора року термін ув’язнення в 5 років для Хайсер Джемілєва – сина національного лідера кримських татар Мустафи Джемілєва. Російський вирок на три місяці менше того, що визначив Дніпровський суд Києва у квітні 2015 року – 3 роки і 8 місяців.

Хайсера Джемілєва звинувачували в тому, що в травні 2013 року він у дворі свого будинку в Бахчисараї вбив знайомого сім’ї Февзі Едемова з рушниці свого батька. Після анексії Криму російські слідчі органи вирішили розслідувати його справу знову. Хайсера вивезли з сімферопольського СІЗО в Краснодарський край.

10 липня минулого року Європейський суд з прав людини постановив звільнити Хайсер Джемілєва з СІЗО. Однак Росія не відреагувала на це рішення.

Зараз Хайсер перебуває в Астраханській колонії №10.

XS
SM
MD
LG