Доступність посилання

ТОП новини

США допомагають Україні розслідувати вимкнення електрики у грудні


США допомагають Києву розслідувати відключення електроенергії в Україні наприкінці грудня 2015 року.

12 січня у Департаменті національної безпеки США повідомили, що це питання узгоджене з українською владою.

8 січня американська компанія iSight Partners, яка спеціалізується на питаннях кіберрозвідки, заявила, що російська група хакерів, відома як Sandworm, причетна до відключення електроенергії в Україні наприкінці грудня 2015 року.

Компанія iSight та інші компанії з кібербезпеки схиляються до того, що саме група Sandworm запустила шкідливе програмне забезпечення BlackEnergy.

Раніше ЗМІ повідомляли, що Центральне розвідувальне управління, Агентство національної безпеки, Департамент внутрішньої безпеки США розслідують, чи причетні російські урядові хакери до кібератак на українські електромережі в грудні 2015 року.

Українська компанія «Прикарпаттяобленерго» повідомила про вимкнення електроенергії, що вразило Івано-Франківськ і ще частину Прикарпаття, 23 грудня. Причиною аварії назвали втручання сторонніх осіб у роботу телемеханіки – автоматичної системи контролю та управління енергообладнанням. Крім того, компанія повідомила і про технічні збої в роботі свого кол-центру.

Служба безпеки України 28 грудня звинуватила в цьому Росію. СБУ повідомила, що йшлося про кілька українських енергокомпаній.

XS
SM
MD
LG