Доступність посилання

ТОП новини
17 Жовтень 2018, Київ 10:06

Порошенко, Меркель і Олланд обговорили виконання Мінських угод – прес-служба


Петро Порошенко

Президент України Петро Порошенко, федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель і президент Франції Франсуа Олланд обговорили подальші кроки для виконання Мінських угод.

Як повідомляє прес-служба українського президента, у ході телефонної розмови співрозмовники обговорили, зокрема, узгодження «можливостей проведення місцевих виборів» у деяких районах Донбасу відповідно до українського законодавства та підготовку до відновлення Україною повного контролю над кордоном.

В Адміністрації президента зауважують, що Порошенко наголосив на важливості прив’язання усіх кроків, передбачених Мінськими угодами, до конкретних дат у 2016 році у зв’язку зі «зривом Росією виконання своєї частини зобов’язань».

Порошенко, Меркель і Олланд домовилися продовжити контакти наступного тижня.

У Мінську вже понад чотири години триває засідання Контактної групи щодо врегулювання ситуації на Донбасі.

Наприкінці минулого року лідери країн «нормандської четвірки» провели переговори у телефонному режимі і домовились подовжити дію Мінських угод на 2016 рік. Тоді також домовилися про зустріч міністрів закордонних справ країн «нормандського формату» наприкінці січня-початку лютого.

Крім того, як тоді повідомляли прес-служби президента Франції Франсуа Олланда і канцлера Німеччини Анґели Меркель під час розмови лідери країн «нормандської четвірки» вирішили просити робочу підгрупу з політичних питань Тристоронньої контактної групи розробити проект закону про вибори в окупованій частині Донбасу.

Захід і Україна звинувачують Москву в підтримці проросійських бойовиків на Донбасі, Москва ці звинувачення відкидає.

Також Москва заявляє, що не має ніяких зобов’язань за Мінськими угодами, бо підписувала їх не як учасник, а як «гарант», і не має наміру виконувати ці домовленості.

XS
SM
MD
LG