Доступність посилання

15 Грудень 2017, Київ 01:32

У Молдові протестували через кандидатуру прем’єра


Президент Молдови Ніколае Тімофті відхилив кандидатуру бізнесмена Влада Плахотнюка на посаду прем’єр-міністра, що є кроком до дострокових виборів, які можуть відкинути цю країну назад в орбіту Росії.

За словами Тімофті, Плахотнюк, який був номінований на цю посаду раніше 13 січня, «не зустрів єдності», щоб обійняти посаду.

Багато хто у Молдові вважає, що Влад Плахотнюк, має вплив на судову систему у країні і використовує його для боротьби проти опонентів, зокрема щодо колишнього прем’єра Влада Філата, який чекає суду за звинуваченнями у корупції.

У вівторок у Кишиневі тисячі людей вийшли на акцію, протестуючи проти можливого призначення Влада Плахотнюка на посаду прем’єра.

З кінця жовтня 2015 року у Молдові працює тимчасовий уряд. Це сталося після того, як попередній проєвропейський уряд був відправлений у відставку після корупційного скандалу.

Згідно з соціологічними опитуваннями, у разі дострокових виборів, перемогу отримали б проросійські партії, які хочуть перегляду угоди про асоціацію між Кишиневом та ЄС, а також зближення відносин з Росією.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG