Доступність посилання

ТОП новини
21 Жовтень 2018, Київ 15:04

Коморські острови оголосили про розірвання дипломатичних відносин з Іраном


Протестувальники у Тегерані підпалили будівлю посольства Саудівської Аравії, 2 січня 2015 року

Коморські острови, острівна держава в Індійському океані, стала останньою серед союзників Саудівської Аравії, яка 15 січня оголосила про розірвання дипломатичних відносин з Іраном.

МЗС країни заявило про агресію Тегерана щодо Ер-Ріяда і звинуватило його у «втручанні у внутрішні справи окремих країн» танеповазі до дипломатичних угод.

Реакції офіційного Тегерана з цього приводу наразі немає.

Коморські острови, що є членом Ліги арабських держав, попросили також іранського посла залишити країну після відкликання свого посла із Тегерана минулого тижня.

Три острови Анжуан, Гранд-Комор і Мохелі, що утворюють країну Коморські острови, населяє близько 800 тисяч людей, більшість з яких є мусульманами-сунітами.

На початку року члени Ради співробітництва країн Перської затоки висловили підтримку Саудівській Аравії у її дипломатичній суперечці з Іраном. Вони заявили про втручання Тегерана у внутрішні справи Ер-Ріяда і засудили це. Про розірвання дипломатичних відносин з Тегераном, крім Саудівської Аравії, заявили також Бахрейн, Судан, Джібуті та Сомалі. Кувейт і Катар відкликали своїх послів з Тегерана, ОАЕ знизили рівень контактів з Іраном.

Відносини між переважно шиїтським Іраном і керованою сунітами Саудівською Аравією пережили черговий пік загострення 2 січня після погрому посольства Саудівської Аравії у Тегерані. Атака сталася після того, як Іран засудив страту в Саудівській Аравії критичного до її влади клірика шиїтської меншини Німра ан-Німра.

XS
SM
MD
LG