Доступність посилання

ТОП новини

Клімкін просить Моґеріні надіслати дипломатів ЄС на оголошення вироку Савченко


Міністр закордонних справ України Павло Клімкін (ліворуч) і верховний представник ЄС із зовнішньої політики та політики безпеки Федеріка Моґеріні
Міністр закордонних справ України Павло Клімкін (ліворуч) і верховний представник ЄС із зовнішньої політики та політики безпеки Федеріка Моґеріні

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін просить верховного представника ЄС із закордонних справ та політики безпеки Федеріку Моґеріні надіслати європейських дипломатів на оголошення рішення в суді над українською громадянкою Надією Савченко.

«Попросив Федеріку Моґеріні забезпечити присутність євродипломатів на вирішальній стадії судилища над Надією Савченко», – написав Клімкін у Twitter.

«Враховуючи те, що незаконна кримінальна справа проти Надії Савченко близька до завершення, я попросив би Вас надати підтримку Україні, забезпечивши присутність представників ЄС – делегації ЄС і представників посольств держав-членів в Росії, а також представників неурядових організацій – на вирішальній стадії судового процесу», – ідеться в листі, копію якого наводить український міністр у повідомленні.

Надію Савченко у Росії звинувачують у вбивстві двох співробітників російського телебачення, а також у замаху на вбивство групи сепаратистів і незаконному перетині російського кордону.

Савченко та її захист звинувачення відкидають і заявляють, що на момент загибелі російських журналістів її вже захопили в полон сепаратисти, які потім примусово переправили її до Росії.

17 грудня 2015 року Савченко оголосила голодування на знак протесту проти продовження терміну перебування під вартою. Як повідомив 12 січня адвокат Савченко Микола Полозов, стан здоров’я його підзахисної викликає побоювання, вона втратила вже 15 кілограмів.

XS
SM
MD
LG