Доступність посилання

ТОП новини
23 Березень 2019, Київ 17:17

Суд відмовився вивчати відеозапис затримання Надії Савченко


Надія Савченко

Донецький міський суд Ростовської області Росії відхилив клопотання адвокатів української громадянки Надії Савченко про перегляд відеозапису затримання їхньої підзахисної в Луганській області України влітку 2014 року. Таке рішення суддя пояснив тим, що вивчення відеозапису «не означає, що захист щось отримає», повідомляє кореспондент Радіо Свобода.

Адвокати наполягали на перегляді відео бойовика «ЛНР» Єгора Русского під час допиту свідка захисту, військового Збройних сил України Івана Руснака, який є очевидцем подій 17 червня 2014 року, коли Савченко потрапила в полон до сепаратистів. Як заявив адвокат Ілля Новіков, свідок знає багатьох на відео в обличчя.

Водночас судя заявив, що в разі, якщо свідок когось упізнає, він не думає, що це щось дасть захистові.

Раніше адвокати Савченко представили докази того, що вона була викрадена з території України і вивезена до Росії. За їхніми даними, до викрадення причетний лідер угруповання «ЛНР» Ігор Плотницький, а також кілька російських слідчих, зокрема, підполковник ФСБ Сергій Почечуєв. Відповідні документи були надані захисту українською стороною. Проте суд відмовився долучати їх до матеріалів справи, як і докази того, що Савченко не могла коригувати вогонь із радіовежі, в чому її звинувачують, оскільки на цю вежу їй було фізично неможливо вилізти.

У Росії Надію Савченко звинувачують у причетності до вбивства двох співробітників ВДТРК і незаконному перетині російського кордону. Вона всі звинувачення відкидає.

У середині грудня суд продовжив арешт Савченко до 16 квітня. Після цього вона на знак протесту оголосила голодування – третє від моменту її арешту влітку 2014 року. Адвокати Савченко повідомляють, що їхня підзахисна втратила вже понад 15 кілограмів ваги. За їхніми словами, вона відчуває болі в животі і напади нудоти.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG