Доступність посилання

ТОП новини
19 Листопад 2018, Київ 23:33

Свідок на суді над Савченко підтвердив, що її взяли в полон задовго до загибелі росіян


Надія Савченко на суді, 18 січня 2016 року

На суді над народним депутатом України Надією Савченко в Росії свідок підтвердив алібі українки, на якому наполягає її захист.

Як повідомив колишній український боєць, що разом із Савченко брав участь у подіях 17 червня 2014 року, її взяли в полон сепаратисти того дня за кілька годин до артилерійського обстрілу, внаслідок якого загинули двоє росіян, у вбивстві яких у Росії звинувачують українку, і, таким чином, вона не могла корегувати цей обстріл.

Колишній боєць 80-ї аеромобільної бригади Збройних сил України Іван Руснак розповів, що того дня він був із групою поранених у бою з луганськими сепаратистами українських військових, і Надія Савченко прийшла на допомогу пораненим і перев’язала їх. За словами бійця, зустріч відбулася близько 9:30 ранку, а хвилин через 10 Савченко пішла далі, де невдовзі потрапила в полон.

При цьому Руснак також повідомив, що Савченко мала з собою медичний пакет, але не мала рюкзака з біноклем і рацією – речей, на підставі яких її звинувачують у «корегуванні вогню» українських військ. Цей рюкзак був в автомашині, на якій інші українські бійці вирушили на допомогу пораненим, але теж потрапили в засідку і в полон.

Народного депутата України, колишнього військовослужбовця Збройних сил України Надію Савченко в Росії обвинувачують у вбивстві двох співробітників російського телебачення, які незаконно перебували під Луганськом, надаючи інформаційну підтримку збройним сепаратистам, а також у замаху на вбивство групи сепаратистів і в незаконному перетині російського кордону. Сторона обвинувачення стверджує, ніби Савченко, на той час військовослужбовець Збройних сил України (штурман бойового вертольота, яку нерідко помилково називають «льотчицею»), яка брала участь в антитерористичній операції як доброволець-піхотинець, вела корегування вогню українських військових під час обстрілу, а потім сама пішла в Росію.

Савченко і її захист звинувачення відкидають і заявляють, що на момент загибелі російських журналістів її вже захопили в полон сепаратисти, які потім примусово переправили її до Росії.

У грудні 2015 року суд продовжив арешт Надії Савченко до 16 квітня 2016 року.

Росія також відмовляється визнавати міжнародний імунітет Надії Савченко як члена Постійної делегації Верховної Ради України в Парламентській асамблеї Ради Європи.

Від 18 грудня Савченко оголосила голодування. За словами адвокатів, після оголошення вироку українка планує оголосити сухе голодування, вимагаючи звільнення.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG