Доступність посилання

ТОП новини

Зупинення Австрією дії Шенгенської угоди не впливає на переміщення українців Європою – посол


Посол України в Австрії Олександр Щерба запевнив, що зупинення Австрією дії Шенгенської угоди не впливає суттєво на переміщення Європою громадян України. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

«Шановні українці. Щодо так званої зупинки Шенгену в Австрії. Для українських громадян не змінюється нічого, крім одної речі. Як і решта європейців, перетинаючи угорсько-австрійський, словенсько-австрійський або австрійсько-німецький кордон по автобану (себто «по вертикалі», за маршрутами біженців), ми маємо бути готові стояти в черзі та пред’явити паспорт з візою», – повідомив посол.

Олександр Щерба також додав, що жодних додаткових правил чи змін для перетину австрійського кордону для українців немає.

16 січня канцлер Австрії Вернер Файманн в інтерв’ю одній з австрійських газет заявив, що його країна через міграційну кризу тимчасово зупинила дію Шенгенської угоди. Через кордон будуть пропускати лише біженців з офіційним правом на притулок.

Шенгенська угода запровадила перетин внутрішніх кордонів між країнами-членами без перевірок, але передбачила право країн-членів у певних випадках тимчасово відновлювати контроль на своїх кордонах для перевірки підстав прибульців для в’їзду.

XS
SM
MD
LG