Доступність посилання

ТОП новини
11 Грудень 2018, Київ 09:03

Російський журналіст і блогер отримав статус біженця в Україні


Журналіст і блогер Дмитро Шипілов із Росії, якому надали статус біженця в Україні

Російському журналісту і блогеру Дмитру Шипілову надали статус біженця в Україні. Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook.

«Десятимісячна епопея нарешті закінчилася, всім дякую», – написав Шипілов під фотографією, виданого йому посвідчення біженця.

Прохання про отримання політичного притулку Шипілов подав 25 лютого 2015 року на одному з прикордонних пунктів між Україною і Білоруссю, проте отримав відмову. Лише через добу, після поручительства його українських друзів, Шипілова впустили на територію України.

Дмитро Шипілов родом із російського міста Кемерова. У 2012 році російський суд засудив його до 11 місяців виправних робіт за публікації у своєму блозі, які були визнані образливими стосовно губернатора Кемеровської області Амана Тулеєва і керівника обласного департаменту культури і національної політики Лариси Зауервайн. Журналіст провину не визнав і поїхав до Москви. 10 вересня 2014 року його затримали в Підмосков’ї.

Того дня в «Новому Кузбасі» було опубліковано інтерв’ю Шипілова з організатором «Маршу за федералізацію Сибіру», художником Артемом Лоскутовим. Раніше проти Дмитра Шипілова порушили ще одну кримінальну справу про образи, нібито завдані Аману Тулеєву.

У зв’язку з тим, що Шипілов ухилився від виправних робіт, кемеровський суд змінив йому покарання на три місяці позбавлення волі в колонії-поселенні, і після затримання в Підмосков’ї журналіста етапували в Кемерово. Він вийшов на свободу 29 грудня, повністю відбувши термін покарання. У лютому 2015 року Шипілов виїхав із Росії.

Ваша думка

Показати коментарі

Recommended

XS
SM
MD
LG