Доступність посилання

ТОП новини

Абромавичус: розширений перелік товарів з Росії, заборонених до імпорту, розглянуть 20 січня


Айварас Абромавичус
Айварас Абромавичус

Міністр економічного розвитку та торгівлі Айварас Абромавичус заявляє, що Кабінет міністрів України має намір розглянути питання розширення переліку товарів із Росії, імпорт яких може бути заборонений в Україну.

За словами міністра, цей перелік буде представлений на засіданні уряду завтра, 20 січня.

Раніше прем’єр-міністр Арсеній Яценюк доручив Міністерству економічного розвитку та торгівлі розширити перелік російських товарів, щодо яких застосовуються дзеркальні санкції.

Із 10 січня 2016 року Україна заборонила ввезення на свою територію товарів, що походять з Російської Федерації.

Заступник міністра економічного розвитку і торгівлі, торговий представник України Наталія Микольська уточнила перелік товарів, ввезення яких обмежується, зокрема, харчові продукти: молочна продукція, чай, кава, пиво, горілчані вироби, а також певна промислова продукція та засоби гігієни, такі як шампуні, гелі для душу, мила, а також залізничне обладнання: локомотиви, потяги, вагони й стрілкові перегони.

Микольська наголосила, що ембарго запроваджується «в об’ємі дзеркальному до вартості експорту українських товарів, які обмежила Росія».

Із 1 січня 2016 року Росія зупинила щодо України дію договору про зону вільної торгівлі СНД, що означає, що на імпортовану українську продукцію Росія застосовуватиме ввізні мита. Цей крок Кремля став реакцією на набрання чинності умовами зони вільної торгівлі між Україною і Європейським союзом.

Також із 1 січня Росія запровадила заборону на ввезення з України сільгосппродукції та продовольства. Ця заборона накладена у відповідь на приєднання України до міжнародних санкцій проти Росії. Водночас російський президент Володимир Путін підписав указ про часткове відновлення дії договору про зону вільної торгівлі з Україною в частині мита на експорт природного газу.

XS
SM
MD
LG