Доступність посилання

ТОП новини
22 Березень 2019, Київ 12:19

Хадіджа Ісмаїлова розглядає пропозицію Амаль Клуні подати її справу до Страсбурзького суду


Хадіджа Ісмаїлова (л) і Амаль Клуні (п), комбіноване фото

Ув’язнена в Азербайджані журналістка Хадіджа Ісмаїлова, яка співпрацює з Радіо Свобода, і її адвокат заявили, що розглядають пропозицію відомої британської правозахисниці, юриста-міжнародника Амаль Клуні представити справу журналістки в Європейському суді з прав людини.

Із такою пропозицією Клуні виступила в неділю, 17 січня.

Амаль Клуні, дружина відомого американського актора Джорджа Клуні (до шлюбу у 2014 році відома як Амаль Аламуддін), останніми роками виступала в низці гучних правозахисних справ, захищаючи людей, ув’язнених за звинуваченнями, які правозахисники вважали політично мотивованими. Серед її підзахисних була й колишня прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко, інтереси якої юрист-правозахисник представляла в Європейському суді з прав людини.

Хадіджа Ісмаїлова, відома своїми журналістськими розслідуваннями, зокрема, бізнесових оборудок родини президента Азербайджану Ільгама Алієва, яка також співпрацює з Радіо Свобода, у вересні 2015 року була засуджена до 7 з половиною років ув’язнення. Журналістку звинувачували в наклепі, ухиленні від сплати податків, незаконній підприємницькій діяльності і зловживанні владою. Вона всі звинувачення відкидає, заявляючи, що вони політично мотивовані і викликані спробами помститися за її репортажі про корупцію в найвищих ешелонах влади Азербайджану. Арешт Ісмаїлової на початку 2015 року і її засудження викликали широкий осуд із боку міжнародних правозахисників і західних урядів.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG