Доступність посилання

ТОП новини
20 Березень 2019, Київ 04:02

Японія пообіцяла продовжити переговори з Росією щодо Сирії й Північної Кореї


Фуміо Кісіда

Міністр закордонних справ Японії Фуміо Кісіда пообіцяв продовжити переговори з Росією, хоча формально обидві країни досі не уклали між собою мирного договору за результатами Другої світової війни.

За його словами, Росія вирішально важлива у вирішенні таких міжнародних загроз, як становище в Сирії чи ядерна програма Північної Кореї.

Кісіда нагадав, що мирний договір досі не укладений через територіальну суперечку навколо групи островів на північ від основної території Японії і на південь від російської Камчатки. Але, сказав він, дипломатичний діалог, особливо на політичному рівні, неминучий, і обидві країни планують протягом нинішнього року провести переговори на рівні саміту.

Міжнародна спільнота постала перед викликами, серед яких Сирія і Північна Корея, і «конструктивна роль Росії дуже важлива у вирішенні цих проблем, наголосив голова МЗС Японії.

Росія, поруч із Іраном, є головним прихильником режиму президента Сирії Башара аль-Асада і минулого року втрутилася у громадянську війну в цій країні на боці режиму. Голос Росії, яка має право вето в Раді безпеки ООН, також важливий при розгляді і сирійського питання, і ядерної програми Північної Кореї, яку ця країна здійснює всупереч міжнародним заборонам.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG