Доступність посилання

ТОП новини
23 Квітень 2019, Київ 21:02

Радіо Свобода презентує книжку про захист Донецького аеропорту (трансляція)


Українська служба Радіо Свобода і видавництво «Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля» презентують книжку «АД-242. Історія мужності, братерства і самопожертви» про захист Донецького аеропорту.

Над книжкою працювали журналісти Радіо Свобода з усіх регіонів України, проте автор і укладач проекту Ірина Штогрін називає її «книгою, написаною «кіборгами». За її словами, це спроба через розповіді безпосередніх учасників подій – рядових і генералів – відтворити узагальнену картину баталії, виявити причини безпрецедентної стійкості захисників летовища, а також визначити роль оборони ДАП у гальмуванні гібридної війни проти України.

Книжка також містить відповіді начальника Генерального штабу Збройних сил України Віктора Муженка на запитання укладача, інформацію про участь бійців «Правого сектору» в обороні аеропорту «Донецьк», коментарі військових й експертів з безпеки з України, Канади, США і Росії. Журналісти Радіо Свобода зібрали унікальний матеріал: понад 60 інтерв’ю оборонців летовища і десятки ексклюзивних фото з місця подій. У книжці є також розповідь кореспондента Los Angeles Times Сергія Лойка та його фотографії.

21 січня минає рік, відколи українські військові залишили Донецький аеропорт. Тоді, внаслідок підриву та руйнування перекриттів нового терміналу ДАП, силовики не мали змоги продовжувати захищати позиції, які контролювали впродовж 242 днів. Територія відійшла бойовикам з угруповання «ДНР».

XS
SM
MD
LG