Доступність посилання

ТОП новини

Україна запланувала новий дипломатичний натиск, щоб повернути Крим – Яресько


Україна планує ближчим часом почати новий дипломатичний натиск, щоб повернути тимчасово окупований Росією Крим, заявила міністр фінансів України Наталія Яресько.

«Ми не погоджуємося з тим, що Крим втрачений. І цього року ми дійсно почнемо просуватися вперед у процесі повернення Криму», – сказала вона агентству «Ройтерз» на берегах щорічних зборів Всесвітнього економічного форуму в Давосі у Швейцарії.

Зокрема, сказала вона, Україна має на меті створити форум у так званому «женевському форматі», який існував протягом короткого часу у 2014 році з участю України, Росії, США і ЄС; Росія вже висловлювалася категорично проти відновлення цього формату.

«Ми хотіли б встановити і якийсь ширший формат від «женевського», щоб почати діалог про повернення Криму Україні», – додала Яресько.

При цьому вона відмовилася коментувати можливість того, що Україна посилатиметься на окупацію Криму Росією, якщо Москва притягне Київ через неповернення боргу у 3 мільярди доларів до суду у Великій Британії, як передбачено умовами цієї позики.

Росія окупувала український Крим наприкінці лютого 2014 року і після влаштованого там нелегітимного псевдореферендуму заявила на підставі його «результатів», що анексує цей регіон України. У світі, за ліченими винятками серед кількох найближчих союзників Москви, не визнали цих претензій Росії на анексію цієї частини України; Генеральна асамблея ООН прямо відкинула їх.

XS
SM
MD
LG